2014. december 17., szerda

Adventi kézműves- foglalkozás

2014. december 17-én adventi kézműves-foglalkozást tartottunk. A tanulók kedvükre választhatták meg mit szeretnének készíteni. A legtöbben különböző technikákkal karácsonyi üdvözlőlapokat és ajándékkísérő kártyákat készítettek. Voltak, akik hópelyheket csináltak a téli dekorációhoz, és karácsonyfadíszeket is többen készítettek. A barkácsolás közben a szeretet ünnepéről beszélgettünk. A díszeket másnap a gyerekek örömmel akasztották fel az iskola karácsonyfájára.

2014. december 11., csütörtök

Karácsonyi ÖKO-Kuckó

A foglalkozáson többnyire a gyerekek által előre összegyűjtött anyagokból készítettünk:
  • -          karácsonyi díszeket
  • -          ajándékot
  • -          képeslapot
  • -          üdvözlőkártyát

Közben megbeszéltük az újrahasznosítás, újra használat közötti különbséget, ezek előnyeit, lehetőségeit, környezeti hatásait.

Reflexió: A gyerekek elég jól ismerik lehetőségeiket az újra használat, újrahasznosítás terén, de volt ami meglepetést okozott nekik, hogy milyen egyszerűen hasznosíthatjuk még – kímélve ezzel környezetünket.






2014. december 9., kedd

Önkéntesség

Az önkéntesség…
.…olyan tevékenység, melyet egyénileg vagy csoportosan, rendszeresen vagy alkalmanként, belföldön vagy külföldön a közös jó érdekében személyes akaratból végeznek anyagi ellenszolgáltatás nélkül. Az önkéntes tevékenység közvetlen anyagi haszonnal nem jár annak végzője számára, továbbá az önkéntes nem helyettesíti a fizetett munkaerőt. Az önkéntes nem elsősorban saját családjának segít, munkálkodása hozzáadott értékként jelenik meg a fogadó szervezet életében. A tevékenység megvalósulhat non-profit, civil szervezet, vagy állami intézmény-, ritkább esetben for-profit szervezet (cégek , vállalkozások) keretein belül. Előnye, hogy elősegíti a társadalmi beilleszkedést, hozzájárul a szegénység, a kirekesztődés csökkentéséhez és a teljes foglalkoztatottsághoz. Az önkéntesség segít környezetünk és közösségünk jobbá tételében.

2014. december 5., péntek

Karácsonyváró Mikulás-délután

A karácsonyvárás hangulatában egy játékos, mozgásos délutánt töltöttünk együtt december 5-én.
A szabadidős foglalkozás része volt egy egészséges életmódhoz kötődő kérdőív kitöltése „Nagy Mikulás Egészség-teszt „ címmel. A kérdőív tudnivalói a testi és lelki egészséghez egyaránt kapcsolódtak.
A tanulók jól tudták hasznosítani a tanév foglalkozásain megszerzett ismereteket.
Az elméleti versengést vidám székfoglaló, majd táncos mulatság követte.
A délután ünnepélyességét emelte a mézeskalácsokkal közösen feldíszített karácsonyfa.

2014. december 4., csütörtök

Takarítsunk kívül, belül

A foglalkozást gondolattérképpel kezdtük, melyből kiderült, kinek mit jelent a takarítás. A legtöbb diák a hétköznapi, háztartásbeli takarításra gondolt elsősorban, de akadtak olyanok is, akiknek saját testük is eszükbe jutott.
Bővítettük a kört, és környezetünk takarításán túl testünk külső és belső (lelki) tisztántartásának fontosságát és lehetőségeit jártuk körül.

Reflexió: A gyerekek ismeretei elég hiányosak a szervezetükben felgyülemlett méreganyagok eltávolításának lehetőségei és a saját lelkük gondozását illetően, de nyitottak voltak.



2014. december 2., kedd

Előadás az Európai Unióról

Az előadás az Európai Unió létrejöttének történelmi gyökereit mutatta be a tanulóknak. Beszélni kellett a 2. világháborúról, hisz még a 8. osztályos tanulók sem tartottak itt a történelmi tananyagban.
A világ kettéosztottsága, a hidegháborús időszak Nyugat-Európa integrációjához vezetett.
Meg kellett ismertetni a tanulókkal a gazdasági együttműködés előnyeit, az érintett országokat, majd a bővítés folyamatát.

2014. november 27., csütörtök

Tápanyagok, Vitaminok

Az egészséges táplálkozás témakörén belül a vitaminokkal foglalkoztunk.
A diákok előzetes tudásának felmérése után internet segítségével gyűjtöttük össze a pontos információkat a legfontosabb és legismertebb vitaminokról:

  •  miben oldódik
  •  miért fontos, feladata
  • hiánybetegségei, tünetei
  • napi szükséglet
  • miben található, hogyan jut a szervezetünkbe

Ezen információk segítségével összesítő táblázatot készítettek a gyerekek.

Reflexió:  Akadnak, akiknek a az internet adat-dömpingje még mindig problémát okoz, de olyanok is vannak, akiknek az előző témakörben való kutakodás még nehézkes volt, viszont ezt a feladatot már kevés segítséggel is megoldotta.





2014. november 25., kedd

Családom és egyéb állatfajták

A mai foglalkozást nagyon vártuk. Jó volt beszélgetni arról, hogy kinek mi a hobbija, miért pont azt választotta.  Kiderült, hogy azért az olvasás nem olyan népszerű a fiatalok körében.
Foglalkozást vezető tanárunk Gerald Durrell : „Családom és egyéb állatfajták” című könyvét hozta be. Részleteket olvasott fel, amin jókat derültünk. Remek könyv!!! Érdemes lesz elolvasni!
Utána rajzokat készítettünk a könyvvel kapcsolatban. Nagyon jól sikerültek!

2014. november 20., csütörtök

Go-go-go! – Mozgásszegény életmód következményei

A foglalkozáson a következő témákat dolgoztuk fel:

  • a mozgás szervrendszerének aktív és passzív „szereplői”
  • a mozgás hatása a testre, lélekre
  • mozgás hiánya testre (mozgás-, keringés- és légzés szervrendszerére) és lélekre

Reflexió: A gyerekek elég sok ismerettel rendelkeztek már a témában, feladatom többnyire csak a tudásuk rendszerezése volt.




2014. november 18., kedd

Az egészséges európai tudat

A tanulók megismerkedtek az Európai Unió létrejöttének folyamatával, a közös múlt, a közös gyökerek máig ható jeleivel.
Az Európai Unió országainak állampolgárai a sok különbözőség mellett azonos értékrendre törekszenek. Az európai virág szirmaiba az európai tudat formálódó, egyre inkább tudatosuló értékei kerültek be: pl. önkéntesség, tolerancia, együttműködés, emberi jogok, környezeti tudatosság, stb.

A virtuális világ veszélyei

A mai foglalkozáson nagyon jót beszélgettünk a társas kapcsolatokról, a barátságról, az internet szerepéről. Kis csoportokban beszélgettünk először arról, hogy kinek mi a fontos a barátságban. Szituációs játékokat játszottunk, jókat nevettünk.

2014. november 16., vasárnap

Közös kirándulás Budapesten


2014. november 26-án az iregszemcsei testvériskola diákjaival közös kiránduláson vehettünk részt országunk fővárosában. A délelőtti órákban találkoztunk kirándulásunk első állomásánál, az Országház előtt, melyet Steindl Imre tervezett neogótikus stílusban.

2014. november 11., kedd

Verespatak

A mai foglalkozáson megismertük a verespataki aranybánya történetét. Soha nem hallottunk még a ciánszennyezésről! Megkerestük a neten, hogy mi is az a cián, utána megnéztük a térképen, hol található Verespatak. Majd a környezetszennyezés útját is végigkísértük. A Szamos, és a Tisza mentén olyan környezetszennyezés érte az élővilágot 2000 februárjában, hogy sok-sok év kellett ahhoz, hogy újból „talpra álljon” a természet. A Greenpeace aktivistái is felemelték a hangjukat és tüntettek a verespataki aranybánya megnyitása ellen. Jó volt látni a filmeken, hogy milyen sok embernek fontos a KÖRNYEZETVÉDELEM!!!!

2014. november 4., kedd

Greenpeace

A mai foglalkozáson egy új szervezettel ismerkedtünk meg. Soha nem hallottunk még a Greenpeace-ről és a Greenpeace aktivistákról! Csoportmunkában gyűjtöttünk információkat a szervezetről, majd plakátot készítettünk. Fontosnak tartjuk, hogy Magyarországon is vannak aktivisták! A bálnavadászatról megnéztünk egy filmet, melyet mindannyian elítéltünk! Ismét úgy indultunk haza, hogy „ÚJAT” tanultunk!

2014. november 3., hétfő

A "Tudomány világnapja" és a "Magyar tudomány napja"

A magyar tudomány ünnepéről az MTA már 1997 óta megemlékezik, hivatalosan azonban 2003 óta ünnepeljük minden év november 3-án a "Magyar Tudomány Napját", azon a napon, melyen 1825-ben Széchenyi István birtokainak egy évi jövedelmét felajánlotta a Magyar Tudós Társaság megalapítására, és ezzel lehetővé tette a Magyar Tudományos Akadémia megalapítását. A hivatalos indoklás szerint az "Országgyűlés a tudomány társadalomban betöltött szerepét kiemelkedően fontosnak, a tudomány művelése és fejlesztése érdekében végzett tevékenységet elismerésre és kiemelkedő támogatásra méltónak tartja" ezért e napot a 2003. évi XCIII. törvénnyel a magyar tudomány ünnepévé nyilvánította.

2014. november 2., vasárnap

Az ökológiai lábnyom

Mitől ökológiai? Mitől lábnyom? E kérdések tisztázásával indítottunk. A táblai rajzos magyarázat után mindenkiben tudatosult e manapság divatos de az egyéni környezeti igényeket jól szemléltető fogalom. Ezek után mindenki kitöltött egy tesztet, melyet személyre szabottan kiértékeltünk, s mindenki elkészítette a saját ökológiai lábnyomát. Akinek túlzott fogyasztása miatt ez nagyra sikerült, nnak az előző órán megbeszéltekre utalva a gyerekek ötleteket adtak, hogyan csökkenthetné azt.

2014. október 18., szombat

Októberi kirándulás Sopronban

A Testvériskolai pályázatban résztvevő diákok tartalmas szép napot töltöttünk a nyugati határmentén. Sopron volt a kirándulás célpontja, de nem mentünk el a nagycenki kastély mellett anélkül, hogy ne sétáljunk egyet az évszázadokat megélt parkban. Meghatottan jártuk körbe a „legnagyobb magyar” kastélyát. Történelmi ismereteinket is felelevenítettük, amikor Sopronba értünk. Ez a város már az ókorban is ismert volt Scarbantia néven. A XIV. századtól szabad királyi város a török pusztítástól ugyan megmenekült, de határ menti elhelyezkedése háborúk idején sok szenvedést hozott az itt élőknek. Főleg német származású lakosai tehetős iparos és kereskedő polgárok voltak. Igényes, szép barokk stílusú otthonaik elgyönyörködtettek bennünket.

2014. október 16., csütörtök

Környezetünk egészsége – segíthetek?

A téma záró foglalkozásaként azon ötleteltünk, hogy mi hogyan tehetnénk többet környezetünk védelme érdekében. Szituációs játékokkal mélyítettük el a helyes attitűd kialakulását.
A feladat a következő volt még:
Készítsünk egy listát, hogyan tudunk segíteni a levegő-, víz- és talajszennyezés lecsökkentésében!
Reflexió: nagyon élvezték a szituációs játékokat, hasznosnak találtam. A lista elkészítése során egész ügyesen gyűjtötték össze ötleteiket, bár akadt egy-két elrugaszkodott elképzelés is.


2014. október 15., szerda

Ápoltság, divatos megjelenés

A szeptemberi foglalkozások az ápoltság és az igényes megjelenés jegyében kezdődtek. Betekintést nyertünk a különböző korok öltözködési szokásaiba. Képeket láttunk az ókori tógákról, a középkori öltözködésről, a hippikről, népviseletekről, a 18. századi női viseletekről, chiffon-ruhákról, a 21. század extrém divatjáról és iskolai egyenruhákról is. Nagyon érdekes volt beletekinteni a divattörténetbe, s megfigyelhettük, hogyan jönnek vissza újra a divatba a régi stílusok és fazonok is.
Ezután egymást kérdeztük testápolás témában, s tudtunk egymásnak ezen a téren jó tanácsokat adni. Összegyűjtöttük azokat a dolgokat, amik jól jöhetnek, hogy külsőnk mindig rendezett legyen, s nem árt a táskánkban hordani.

Konfliktuskezelés

A foglalkozáson közösen definiáltuk a konfliktus fogalmát, majd körbejártuk a témát. Mi okozhat konfliktust, kik között jöhet létre, milyen megoldások léteznek, hogy ezek megoldódjanak, ne fajuljanak el? Ehhez kapcsolódóan irodalmi példákat is gyűjtöttünk, ahol felelevenítettük Toldi Miklós, Lúdas Matyi alakját, Jókai Mór regényeit is.
Szituációs játékok során eljátszottuk azokat a konfliktushelyzeteket, amiket összegyűjtöttünk, s törekedtünk arra, hogy a vége mindig pozitív kimenetelű legyen.

2014. október 14., kedd

A környezetszennyezés fajtái

Miután közösen megismerkedtünk a környezetszennyezés formával (levegő-víz és talajszennyezés), a táblára a gyerekek felrajzolhatták saját ötleteikat, hogy melyik területet milyen emberi tevékenység szennyezhet. A szennyező forráok azonosítása után közösen megalkottunk részben a gyerekek ötletei alapján egy 10 pontból álló „Környezetvédelmi kisokos”-t, melyben megfogalmaztuk, hogy egyénileg, otthon ki mit tehet környezet egészségéért. Ilyen programpontok voltak például:

„Inkább zuhanyozok mint fürdök”, vagy: „Fogmosópoharat használok”, vagy: „Hajtógázas spray-k helyett dezodort veszek”, „Nem öntök a lefolyóba étolajat”, stb…A fő cél volt a gyermekekben kialakítani a környezetükért felelős magatartás alapjait. 

2014. október 9., csütörtök

Környezetünk egészsége



Az előző foglalkozásra építve tovább elemeztük a három legfontosabb szennyezést és hatásait: víz, talaj, levegő. A gyerekek csapatokban dolgozva járták körül egy-egy szennyezés forrásait, élőlényekre gyakorolt hatásait.
Mi az üvegházhatás? Milyen gázok felelősek érte?
Milyen hatása van az emberi egészségre a szén-monoxidnak, és milyen a kén-dioxidnak?
Reflexió: Az előző foglalkozáson összegyűjtött információkat ügyesen felhasználták a témák kidolgozása során. Hatékonyan dolgoztak együtt csapatmunkában.

2014. október 7., kedd

Ép testben ép lélek 2

Október 7-én folytattuk az eszmecserét az előző foglalkozáson hallottakról. Most hallottuk először, hogy 1992 óta ezen a héten, október 10-én van a LELKI EGÉSZSÉG VILÁGNAPJA. Búvárkodtunk az interneten, gyűjtöttük az információkat, majd megbeszéltük azokat. Megtudtuk azt is, hogy ha segítségre van szükségünk, és nem tudjuk kivel megbeszélni a problémáinkat, akkor mindig lehet hívni egy telefonszámot, ahol meghallgatnak minket.  Ír példára leírtuk és kitettük a folyosón lévő faliújságra, hogy mit tegyünk azért, hogy a lelkünk megerősödjön. Sok új ismerettel lettünk gazdagabbak!

2014. október 2., csütörtök

Állatok világnapja

Az október 2-i foglalkozáson az állatokkal és az egészséggel foglalkoztunk. Körforgásszerűen csoportokban oldottunk meg feladatokat, fejlesztettük nyelvi készségünket. Állatneveket gyűjtöttünk angolul és németül, állatokkal és egészséggel kapcsolatos közmondásokat, szólásokat elevenítettünk fel, s tanultunk újakat, magyaráztuk jelentésüket. Mindezt persze érdekes, játékos formában. Képekről állatokat kellett felismernünk, beszéltünk saját kedvenc kisállatainkról, az ember-állat kapcsolat érzelmi oldaláról, arról hogy az állattartás hogyan befolyásolja a társas életet. Az újrahasznosítás és madárvédelem jegyében tejes dobozokból madáretetőket is készítettünk.

Környezetünk egészsége - anyaggyűjtés

A foglalkozás során a következő témákról beszélgettünk és gyűjtöttünk anyagot a diákokkal:
  • a környezetszennyezés biológiai hatásai
  • víz-, talaj- és levegőszennyezés
  • a szennyezések hatásai
  • prevenció
  •  hazánk állapota
  •  szmogriadó
Reflexió: A gyerekek nagyon jártasak a környezetszennyezés területén. A világhálón még hajlamosak elveszni az információk rengetegében. Ezért a kutakodás irányítást igényelt.


2014. szeptember 30., kedd

Ép testben ép lélek

Szeptember 30-án kedden lelkünk egészségéről beszélgettünk. Az ép testben ép lélek kifejezést már nagyon sokszor hallottuk, ezért jó volt „lelkizni” is. Megbeszéltük, hogy lehet a  lelki egyensúlyt és a harmóniát megteremtenünk. Szituációs játékokban eljátszottuk, hogy milyen hatással van a jó és a rossz lelkiállapot a viselkedésre. Összegyűjtöttük, hogy mi történik akkor, ha a lelkem bántják, ill. mi lesz akkor, ha a testem nem egészséges.

2014. szeptember 29., hétfő

Iregszemcsén jártunk


2014. szeptember 26-án került sor a testvériskolai látogatásra Iregszemcsén. Az iskola pedagógusai és tanulói nagy szeretettel fogadtak bennünket, jó volt újra személyesen találkozni a nyári táborozás után. A győri diákok tanórákon vettek részt, bepillantást nyerhettek az iregi diákok iskolai életébe. A pedagógusok megismerték az iskola épületét, majd a projekttel kapcsolatos megbeszélést tartottak. Ezután került sor a tornacsarnokban a két iskola közötti focimeccsre. Nagy küzdelem és szurkolás után a meccs barátságosan döntetlenre végződött.

2014. szeptember 26., péntek

A győri diákok látogatása Iregszemcsén


Ha szeptember, akkor újra suli. A nyári zánkai tábor után már vártuk győri vendégeink érkezését. Szeptember 26-án jöttek a győri diákok és tanáraik.
Az érkezést kis vendéglátás, az iskola bemutatása követte. Ezek után a győri diákok részt vehettek az iregszemcsei tanórákon: bemehettek matematika, testnevelés, rajz, technika órákra, amelyeken intenzíven készültek a deákos diákok a másnapi Multi-Kulti Napra. 

2014. szeptember 25., csütörtök

Gia-gia-allergia

A tanulókkal beszélgetés az alábbi témákról:
-Mire lehetünk allergiásak?
-Miért hívjuk korunk népbetegségének?
-Allergia teszt: mikor, hol, miért
-„Van-e valamilyen gyógyszer allergiája?” -kérdi az orvos
-Mi a teendő, ha vki allergiás a méhcsípésre?

Cél:  az allergiás tüntetek helyes kezelése

2014. szeptember 23., kedd

Lelkünk egészsége 1: Miért jó, ha kisállat van a háznál?

Itt a nevelési cél: a felelős állattartás kritériumainak, fontosságának bemutatása volt, méghozzá jó gyakorlat bemutatása formájában. Az egyik tanuló behozta több kisállatát is, beszélt arról, hogyan tartja őket, illetve sokat tudott az állatokról elméleti szinten is. Így a gyerekek láthatták, hogy nem elég, ha az állat nem „szobadísz”, hanem igenis élő, lélegző, izgő-mozgó lény, melynek táplálkozási szokásaival, mozgásigényével és egyéb jellemzőivel tisztában kell lenni ahhoz, hogy felelős állattartónak nevezhessük magunkat és az állattartás mindkét fél megelégedésére szolgáljon.

2014. szeptember 21., vasárnap

Színház Iregszemcsén

2014. szeptember 21-én az iregszemcsei tanulók megtekintették az iregszemcsei Bartók Béla Művelődési Házban a Három sárkány című zenés vígjátékot. Az előadás témája, humora közel állt a gyerekekhez, nagyon élvezték az előadást. A pluszt az adta, hogy a darabot az ITAT – az Iregszemcse Térségi Amatőr Társulat adta elő, melynek tagjai között az iskola pedagógusai közül is szerepelnek néhányan. Így a színházi élmény teljesen közeli volt a gyerekeknek, hiszen a hétköznapokból kilépő tanárokat láthatták „színészként”. Az előadás a gyerekek beszámolója alapján is nagyon elnyerte tetszésüket. Reméljük, ennyivel is hozzájárultunk ahhoz, hogy a későbbiekben aktív színházlátogatókat neveljünk tanulóinkból.

2014. szeptember 19., péntek

Sport- és egészségnap

Szeptember 19-én, pénteken Sport- és egészségnapon vettünk részt. A Duna-parton szép környezetben játszhattunk, mozoghattunk, sportolhattunk, s jó levegőn lehettünk. A rendezvény mottója az egészség megőrzése, a rendszeres mozgás jelentősége volt. A program közös futással, bemelegítéssel kezdődött, majd váltóversenyek következtek. A központi pihenőhelyen egészséggel és sporttal kapcsolatos TOTO-t kellett kitölteni, majd kezdetét vették a sportmérkőzések. Mindenki kedve szerint röplabdázhatott, kosárlabdázhatott, focizhatott, vagy asztaliteniszezhetett. A nap végére nagyon elfáradtunk, de rendkívül jól éreztük magunkat.

2014. szeptember 18., csütörtök

Járványok, higiénia

A mai foglalkozáson a járványokról néztünk egy rövid dokumentum filmet és utána a témához kapcsolódóan beszélgettünk a következőkről:

  • járványok kialakulásának okai
  • hogyan terjednek a járványok
  • hogyan előzhetőek meg
  • helyes higiéniai magatartás.
Az ezt követő fejlesztő foglalkozáson szituációs játékokat játszottunk.

2014. szeptember 17., szerda

Tü-tűűű – az autók előtt is volt élet

A tanulókkal beszélgetés az alábbi témákról:
-Miért vásárolunk autót?
-az autók előnye és hátránya
-az autók káros hatásai a környezetünkre
-Autómentes világnap

Cél: A környezetvédelemre való nevelés

2014. szeptember 16., kedd

A mozgásszegény életmód következményei

A következő betegségekkel, szövődményekkel foglalkoztunk: elhízás, magas vérnyomás, fáradékonyság: jellemzőik, kialakulásuk. Pármunkában történt a témékat bemutató újságcikkek és internetes cikkek feldolgozása, ezt követően a gyerekek kiselőadások formájában bemutatták ezeket. Szövettani elemzés is történt, megnéztük mikroszkóp alatt a különböző típusú izomszövetek felépítését, illetve a betegségek egyik okaként szolgáló kórosan elburjánzott zsírszövetet is tanulmányoztuk a mikroszkóp lencséi alatt.

2014. szeptember 11., csütörtök

Jó baci vs rossz baci – hasznos és káros baktériumok

A tanulókkal beszélgetés az alábbi témákról:
-Baktériumok mérete, alakja
-Hogyan lesz a tejből kefír?
-Mi az a bifidus essensis?
-védőoltások szerepe
-betegséget okozó baktériumok

Cél: Higiéniára való nevelés.

2014. szeptember 9., kedd

Új városi sportok

A foglalkozás elején megismerkedtek a gyerekek a sportolás élettanával, a szervezetre gyakorolt pozitív hatásaival. Erre egy egyszerű kísérletet is elvégeztünk: megmértük a nyugalmi pulzusszámunkat, majd megismételtük a mérést 20 guggolás után is, megvilágítottuk az eltérések okait. Videókat nézhettek a gyerekek az új típusú városi sportokról (street jump, grouding), melyek nagy előnye, hogy minden eszköz adott hozzájuk, ráadásul ingyen J! S hogy ne csak elméleti síkon haladjon a történet, a foglalkozást egy kis szabadban végzett testmozgással zártuk.

2014. szeptember 4., csütörtök

Fúj de undi! – személyes higiénia

A tanulókkal beszélgetés az alábbi témákról:
-bőrápolási tippek bőrtípusok szerint
- serdülőkori hormonok hatásai a bőrön
-köröm-, haj-, lábápolás
-zuhany vagy kádfürdő?


Cél: Higiéniára való nevelés. 

2014. szeptember 2., kedd

Nemzetközi összefogás az egészségért: a WHO

A cél az Egészségügyi Világszervezet (WHO) tevékenységének megismerése volt, tudatosítani a gyerekekben a szervezet céljait és eszközeit a világ általános egészségi állapotának javítására tett kísérleteit. A gyerekek érdeklődőek voltak, sok kérdést tettek fel, ezért a WHO-címerének elkészítésén túl a foglalkozás végül közös beszélgetéssel végződött.

2014. július 15., kedd

Testvériskolai táborozás Zánkán

A testvériskolai projekt keretében nyári táborozáson vettek részt a két iskola azon tanulói, akik a tanév során rendszeresen részt vettek a egészséges életmódhoz kapcsolódó projekt során szervezett programokon és a feladatok elvégzésben.
A tábor 2014.06.29. és 07.04. között került megrendezésre a Balaton parton, Zánkán. A 40 győri és 40 iregszemcsei tanuló mellett 11 pedagógus (6 győri, 5 iregszemcsei köztük a projektmenedzser) töltött el aktív pihenéssel egy hetet a zánkai üdülőcentrumban.

2014. június 12., csütörtök

Gálaműsor a Radnótiban

Június 12 - én tartottuk tanévzáró gálaműsorunkat, ahol a szakkörökre és a pályázati foglalkozásokra járó tanulók szerepeltek. Bemutatták mindazt, amit a tanév során tanultak. Volt néptánc bemutató, népi játékokat láthattunk, szavalatokat hallhattunk, megtekinthettük a diákszínpadosok előadását. A pályázat résztvevői elénekelték azt a „Békét és reménységet” című dalt is, amit a tantárgyi fejlesztő foglalkozásokon tanultak. A folyosón elhelyezett faliújságokon mindenki megtekinthette azokat a posztereket, plakátokat és projektmunkákat, amelyeket a pályázati témafeldolgozó és tantárgyi fejlesztő foglalkozásokon készítettek a tanulók.

2014. június 10., kedd

Kőszegi kirándulás


A győri tanulók június 10-én Kőszegen kirándultak.

Kőszegi kirándulásunk alkalmával először egy gyalogtúrára indultunk a Hétforráshoz. Nagyon meleg volt aznap, így örültünk a sok fa árnyékának, gyönyörködtünk a természet szépségeiben, megfigyeltük a növényeket és bogarakat, hallgattuk a madarak énekét. Hosszú gyaloglás után aztán odaértünk a forráshoz. Olvashattuk, hogy a hét kifolyónyílás a hét vezér nevét viseli.  Örömmel kóstoltuk meg vizét, ami nagyon hideg volt. A forrás körül lévő padoknál, asztaloknál egy kicsit megpihentünk, élveztük a jó levegőt, aztán visszafelé is hosszú út várt ránk.

2014. június 6., péntek

Szakkörgála Iregszemcsén


A szakkörgálát 2014. június 6-án rendeztük az iregszemcsei Bartók Béla Művelődési Házban. Szakkörök, osztályok, különböző csoportok készültek egy-egy produkcióval, amiben megmutatták tehetségüket, a csoport összetartó erejét, és a több hónapos készülés eredményét.

2014. június 5., csütörtök

Gyermekek joga az egészséges élethez.

Mens sana in corpore sano” (Ép testben ép lélek)
Egy új területre léptek a gyerekek, mivel a lelki egészség jelentőségéről még nem sokat tudtak. Szituációs játékokon keresztül megbeszéltük ennek meglétét, ill. hiányát, tehát a jó és rossz lelkiállapot hatását a viselkedésre, cselekedetekre. Az önismereti játékon nagyon sokat nevettünk! Jó volt látni  sok nevető gyereket!